Familjarët blejnë dorëza për mjekët në Ortopedi të QKUK-së - Bota Sot
Familjarët blejnë dorëza për mjekët në Ortopedi të QKUK-së

Kosova

Familjarët blejnë dorëza për mjekët në Ortopedi të QKUK-së

Më: 3 prill 2019 Në ora: 17:17
Ilustrim

Familjarët e një pacienti në Klinikën e Ortopedisë në QKUK janë detyruar që të blejnë dorëza në mënyrë që mjeku t’ia hapte varrën për t’ia pastruar.

Kjo është ngjarja që ka rrëfyer qytetari Rushit Rimanishta në profilin e tij në Facebook.

“20 vjet mas lufte. 11 vjet shtet.  Në QKUK, në Klinikën e Ortopedisë vjen motra dhe mjeku me kontrollue varrën e pacientit pas operacionit, nuk e hapin varrën pa pasë dorëza sanitare. I afërmi i pacientit detyrohet me shkue vrap në barnatore dhe me i ble dorëzat. Rrnoftë Kosova Republikë!”, ka shkruar Rimanishta.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat