Daut Haradinaj: U shua zëri i luftës dhe njeriu që tërë jetën ia kushtoi Kombit tonë - Bota Sot
Daut Haradinaj: U shua zëri i luftës dhe njeriu që tërë jetën ia kushtoi Kombit tonë

Kosova

Daut Haradinaj: U shua zëri i luftës dhe njeriu që tërë jetën ia kushtoi Kombit tonë

Më: 5 prill 2019 Në ora: 18:34
Daut Haradinaj me Fetnete Ramosaj

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar me rastin e vdekjes së ish-ushtares së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fetnete Ramosaj.

Haradinaj në rrjetin social ka shkruar:

“Sot u shua zëri i luftës dhe njeriu që tërë jetën ia kushtoi Kombit tonë. Lamtumirë Fetnete, i përjetshëm kujtimi për ty”.
DH

Daut Haradinaj ishte një nga eprorët e UÇK-së në Zonën Operative të Dukagjinit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...