Tahiri: Ramosaj do të kujtohet me respekt të lartë - Bota Sot
Tahiri: Ramosaj do të kujtohet me respekt të lartë

Kosova

Tahiri: Ramosaj do të kujtohet me respekt të lartë

Më: 5 prill 2019 Në ora: 20:19
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i ka dërguar sot një telegram ngushëllimi familjes Ramosaj, pas ndarjes nga jeta të Fitnete Ramosajt.

Në telegramin e ngushëllimit thuhet:

Me pikëllim mora lajmin për ndarjen e hershme nga jeta të Fitnete Ramosajt.

Për shumë kohë, ajo punoi si bashkëpunëtore shkencore në Ministrinë e Drejtësisë, duke mbledhur fakte e duke dëshmuar për krimet e rënda që u bënë në Kosovë në vitet e luftës.

I gjithë kontributi i saj u përmblodh në librat që me aq përkushtim i botoi, për të mbetur zë i dalluar në rrëfimin e historisë së re të Kosovës, për gjeneratat e tashme dhe të ardhshme.

Ramosajt do të kujtohet me respekt të lartë nga kolegët e saj dhe nga hulumtuesit e studiuesit që do të vazhdojnë rrugën e saj.

Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, pranoni ngushëllimet më të sinqerta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...