Parashikimi i motit për nesër - Bota Sot
Parashikimi i motit për nesër

Kosova

Parashikimi i motit për nesër

Më: 6 prill 2019 Në ora: 23:40
Foto ilustrim

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik.

Në këto kushte do të mbajë mot i ndryshueshëm, por në pjesën perëndimore, jugore dhe jugperëndimore priten riga të dobëta shiu.

Temperaturat do të lëvizin nga 4 deri në 6 gradë celsius minimalja dhe 16 deri në 18 gradë celsius maksimalja.

Në fushat termike nuk parashihet të ketë ndryshime, por ato do të mbesin me të njëjta amplituda me ditët e fundit.

Duke i marr parasysh këto luhatje të masave ajrore dhe gjendjes së përgjithshme meteorologjike vlerat e cilësisë së ajrit do të jenë në kufijtë e shëndetshëm.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-8m/s.

Java e ardhshme parashihet të ketë reshje më të theksuara të shiut dhe ulje të temperaturave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...