Çka do të ndodhë sot në Kosovë? - Bota Sot
Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Kosova

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Më: 7 prill 2019 Në ora: 07:26
Ilustrim

Mbahen homazhe dhe tubim përkujtimor në 20-vjetorin e rënies së dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Polac të Skenderajt. (Vendi: Varrezat e martirëve të fshatit Polac, ora: 10:00)

Mbahen homazhe për ish-luftëtaren e UÇK-së, Fetnete Ramosaj. (Vendi: Holli i Pallatit të Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan, ora: 12:00)Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Vendi: Zyrat e LVV, ora 12:00)              

Komuna e Deçanit dhe OVL e UÇK-së organizojnë mbledhje komemorative për ish-luftëtaren e UÇK-së, Fetnete Ramosaj. (Vendi: Pallati i Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan, ora: 13:00)

Mbahet ceremonia e varrimit të ish-luftëtares së UÇK-së, Fetnete Ramosaj. (Vendi: Kompleksi Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan, ora: 14:00)

Në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll zhvillohet derbi lokal i Gjilanit, mes dy ekipeve të këtij qytetit Gjilanit dhe Dritës. (Vendi: Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ora: 20:00)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...