Gjenden mbetje mortore në Lipjan - Bota Sot
Gjenden mbetje mortore në Lipjan

Kosova

Gjenden mbetje mortore në Lipjan

Më: 8 prill 2019 Në ora: 16:19
Ilustrim

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 11:30 minuta ndërkaq për rastin është informuar edhe Policia e Kosovës.

Këta të fundit e kanë konfirmuar rastin për T7, duke bërë të ditur se rasti ka ndodhur në rrugën “Haxhi Kleçka”.

“Me datë 08/04/2019 rreth orës 11:30 është pranuar informata nga ankuesi se përderisa ka qenë duke kryer disa punime ndërtimore dhe gropime të dheut ka marrë një kamion me dhe ne rrugën “Haxhi Kleçka” ne Lipjan për ta dërguar ne fshatin Konjuh te komunës se Lipjanit dhe pas zbrazjes se dheut ka vërejtur disa mbetje mortore që dyshohet te jene te njeriut”, kanë bërë të ditur nga policia.

Policia menjëherë ka dale në vendin e ngjarjes dhe ka ftuar te gjitha njësitë e nevojshme për trajtimin e këtij rasti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...