Rrugët që “marrin jetë” – 29 të vdekur, fajtorë edhe institucionet - Bota Sot
Rrugët që “marrin jetë” – 29 të vdekur, fajtorë edhe institucionet

Kosova

Rrugët që “marrin jetë” – 29 të vdekur, fajtorë edhe institucionet

Më: 10 prill 2019 Në ora: 09:18
Ilustrim

Megjithatë statistikat nuk kanë treguar ndonjë përmirësim edhe pas këtyre masave shtrënguese – numri i aksidenteve dhe të vdekurve nuk është zvogëluar.

Vetëm në tre muajt e shkuar 29 njerëz kanë vdekur si pasojë e aksidenteve në rrugë.

Nol Dedaj, ekspert i komunikacionit thotë se për këtë gjendje në komunikacion fajtorë janë edhe institucionet.

“Institucionet nuk po merren me sigurinë në komunikacion. Duhet të hartohet sa më shpejt një strategji për këtë çështje”, ka thënë Dedaj në Sytë 7 në Klan Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...