MKRS investon tri projekte kapitale në vlerë mbi 2 mln euro në Rahovec - Bota Sot
MKRS investon tri projekte kapitale në vlerë mbi 2 mln euro në Rahovec

Kosova

MKRS investon tri projekte kapitale në vlerë mbi 2 mln euro në Rahovec

Më: 18 prill 2019 Në ora: 09:03
MKRS investon tri projekte kapitale në vlerë mbi 2 mln euro në Rahovec

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur dje në ambientet e MKRS-së në Prizren kryetarin e Komunës së Rahovecit, Smajl Latifin. Në këtë takim, mes MKRS-së dhe Komunës së Rahovecit u nënshkruan tri memorandume bashkëpunimi.

Me anë të memorandumeve të nënshkruara, Ministria përkrah financiarisht Komunën për projektet: “Ndërtimi i Palestrës së Sportit në Krushë të Madhe – Rahovec” me 1 milion e 50 mijë euro, “Rregullimi i Stadiumit të Futbollit në Ratkoc – Rahovec” me 550 mijë euro dhe “Renovimi i Stadiumit të Futboollit në Komunën e Rahovecit” gjithashtu me 550 mijë euro.

Mjetet financiare për këto projekte që do të implementohen gjatë viteve 2019-2021 do të ndahen në tri periudha kohore. 

 “Po punojmë që në çdo komunë të Kosovës sportistët të kenë hapësirat e nevojshme për zhvillimin e aktiviteteve të tyre dhe do të vazhdojmë të punojmë në përmirësimin e kushteve infrastrukturore për të gjithë sportistët në vend. Nënshkruam tri memorandume bashkëpunimi me Komunën e Rahovecit për tri projekte shumë të rëndësishme për sportistët e kësaj komune”, deklaroi Gashi. 

Ndërkaq kryetari i Komunës, Smajl Latifi, u shpreh shumë i kënaqur për përkrahjen e ministrisë për të rinjtë e kësaj komune dhe falënderoi ministrin Gashi për punën dhe angazhimin e tij në mbështetje të sportistëve në vend. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat