Sot protestojnë specialistët e stomatologjisë - Bota Sot
Sot protestojnë specialistët e stomatologjisë

Kosova

Sot protestojnë specialistët e stomatologjisë

Më: 19 prill 2019 Në ora: 08:19
Ilustrim

Grupi i Specialistëve të Stomatologjisë sot ka paralajmëruar mbajtjen e një proteste para Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas tyre, arsye e protestës është mos punësimi në institucionet publike shëndetësore, gjegjësisht Qendrën Klinike Stomatologjike Universitare, Qendrat e Mjekësisë Familjare dhe Poliklinikat Shëndetësore.

Protesta është paralajmëruar për në ora 10:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat