Temperatura pranverore, ky do të jetë moti nesër në Kosovë - Bota Sot
Temperatura pranverore, ky do të jetë moti nesër në Kosovë

Kosova

Temperatura pranverore, ky do të jetë moti nesër në Kosovë

Më: 20 prill 2019 Në ora: 22:34
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar për motin që do të mbretërojë gjatë ditës së nesërme në Kosovë.

Sipas njoftimit, moti do të karakterizohet kryesisht me diell dhe i qetë.

Temperaturat maksimale pritet të arrijnë deri në 19 gradë celsius.

Image

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...