Dënohet me burg drejtori i një shkolle në Malishevë - Bota Sot
Dënohet me burg drejtori i një shkolle në Malishevë

Kosova

Dënohet me burg drejtori i një shkolle në Malishevë

Më: 26 prill 2019 Në ora: 10:32
Ilustrim

Gjykata Themelore në Gjakovë ka dënuar drejtorin e një shkolle në Malishevë me 8 muaj burg.

I akuzuari I.H. është shpallur fajtor dhe është dënuar me burg në kohëzgjatje prej tetë (8) muaj dhe dënim me gjobë në shumën prej njëmijë (1000) euro, i cili dënim duhet të ekzekutohet në afat prej pesëmbëdhjetë (15) ditësh, pas plotfuqishmërisë së këtij aktgjykimi.

Pas përfundimit të shqyrtimit gjyqësor të zhvilluar kundër të akuzuarit I.H., gjykata ka ardhur në përfundim se në bazë të gjendjes së vërtetuar faktike, i akuzuari, në cilësinë e personit zyrtar (drejtor shkolle) ka kërkuar ryshfet në shumën prejt 1500 euro nga G.K., menaxher në restorant “B...-.” në Malishevë për të organizuar mbrëmjen e maturës të vitit 2018.

Pala ka të drejtë ankese kundër këtij vendimi në Gjykatën e Apelit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...