Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 27 prill 2019 Në ora: 07:33
Ilustrim

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të pjesshme.

Vranësirat ditën e sotme pritet të shoqërohen me reshje shiu. 

Reshjet të intensitetit mesatar priten në veriperëndim dhe jugperëndim të vendit, kurse në pjesë tjera të territorit priten reshje të intensitetit të dobët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë celsius.

Shtypja atmosferike do të shënoj rënie graduale por nuk do të bien nën vlerat e normales.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe juglindja me shpejtësi 1-9m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat