Parashikimi i motit për ditët në vijim - Bota Sot
Parashikimi i motit për ditët në vijim

Kosova

Parashikimi i motit për ditët në vijim

Më: 2 maj 2019 Në ora: 23:11
Foto ilustrim

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të shënojë rënie, nën vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

Nga dita e diele e tutje, parashihen kushte tjera meteorologjike, rënie të temperaturave dhe reshje shiu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...