E vlerësuar nga MAPL, Vushtrria me performancë më të mirë komunale - Bota Sot
E vlerësuar nga MAPL, Vushtrria me performancë më të mirë komunale

Kosova

E vlerësuar nga MAPL, Vushtrria me performancë më të mirë komunale

Nga: Z.B Më: 15 maj 2019 Në ora: 15:58
Foto

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se Vushtrria është vlersuar nga MAPL me performancën më të mirë në vitin 2018, duke u radhitur në pozitën e 6 në mesin e gjitha komunave të Kosovës, përcjell “Bota sot”.

Tahiri këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se Vushtrria ka përfituar edhe një grant për performancë të mirë nga MAPL.

Tutje, Tahiri ka shkruar se krahasuar me vitin 2017, kur Vushtrria radhitej në pozitën 12 me 65 pikë, në vitin 2018 Vushtrria ka 76 pikë dhe radhitet në vendin e 6.

Postimi i plotë:

Vushtrria me performancë më të mirë komunale për vitin 2018 sipas vlerësimit të MAPL, duke u radhitur në pozitën #6 në mesin e të gjitha Komunave të Kosovës dhe kështu përfiton edhe një grant për performancë të mirë nga MAPL. Krahasuar me vitin 2017, kur Vushtrria radhitej në pozitën #12 me 65 pikë, në vitin 2018 Vushtrria ka 76 pikë dhe radhitet në vendin e #6. I jam mirënjohës të gjithë stafit të Komunës si dhe koordinatorëve për angazhimin dhe për rezultatet e arritura. #qytetiqeduam
 

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...