Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 17 maj 2019 Në ora: 06:56
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

Nuk përjashtohen riga të dobëta dhe të izoluara shiu në perëndim dhe jugperëndim të vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga juglindja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...