Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 24 maj 2019 Në ora: 07:20
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me reshje lokale shiu.

Për sot, reshjet mund të jenë në formë rrebeshi.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat