Te liqeni i Badovcit fotografohet gjarpri më i rrezikshëm në Evropë - Bota Sot
Te liqeni i Badovcit fotografohet gjarpri më i rrezikshëm në Evropë

Kosova

Te liqeni i Badovcit fotografohet gjarpri më i rrezikshëm në Evropë

Më: 26 maj 2019 Në ora: 12:58
Gjarpri më i rrezikshëm në Evropë

E ka fotografuar gjarprin më të rrezikshëm në Europë. Ka fotografuar vidrën. Krejt këto i ka bërë nëpër vende të ndryshme të Kosovës.

Fotot dhe videot e përgatitura nga Fitim Sopjani tregojnë për shumëllojshmërinë e kafshëve të egra që jetojnë në Kosovë.

Ai ka arritur t’i fotografojë disa nga gjallesat më interesante përfshirë edhe gjarprin më të rrezikshëm në Europë që quhet “Vipera Ammodytes” i realizuar në malet e Badovcit, në periferi të Prishtinës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...