Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 28 maj 2019 Në ora: 07:15

Si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, mbi vendin tonë vazhdon të mbizotërojë mot i paqëndrueshëm.

Për sot, meteorologët parashikojnë me mot me diell dhe reshje lokale dhe të izoluara shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga juglindja dhe verilindja me shpejtësi 1-15 m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...