Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 1 qershor 2019 Në ora: 07:13
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për sot paralajmëron mot të ndryshueshëm dhe jostabil.

Do të ketë rreze dielli, por edhe vranësira të dendura të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje të izoluara shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë celsius.

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje.

Indeksi UV do të jetë mesatar deri i lartë. Do të fryjë erë nga drejtimi verilindjes me shpejtësi deri 8m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...