Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 07:00
Foto ilustrim

Situatë pothuajse e ngjashme meteorologjike sikurse dje do të vazhdojë edhe sot, përpos që në fushat termike do të ketë rritje dhe reshjet do të jenë më të kufizuara.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 7m/s.

Nga dita e premte siç parashikohen të regjistrohen temperatura të larta, për të arritur gjatë vikendit deri 29 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...