Provimi i maturës, sot shorti për caktimin e datave sipas regjioneve - Bota Sot
Provimi i maturës, sot shorti për caktimin e datave sipas regjioneve

Kosova

Provimi i maturës, sot shorti për caktimin e datave sipas regjioneve

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 07:16
Ilustrim

Sot prej orës 09:00 në ambientet e Ministrisë së Arsimit, bëhet tërheqja publike e shortit për renditjen e mbajtjes së provimit të maturës shtetërore nëpër regjione.

Edhe këtë vit provimi i maturës do të jetë i ndarë në dy pjesë.

Maturantët do t’i nënshtrohen pjesës së parë të provimit të maturës nga data 12 deri më 15 qershor, ndërsa pjesa e dytë e provimit do të mbahet nga data 19 deri më 22 qershor.

Provimi i maturës shtetërore do të mbahet në katër lëndë, tri lëndë obligative dhe një lëndë me zgjedhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...