Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 07:23
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit vazhdon të jetë në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të influencojnë në territorin tonë duke sjellë mot të pastabilizuar.

Në fushat termike do të ketë rritje të temperaturave dhe reshjet do të jenë më të kufizuara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 7m/s.

Prej nesër do të regjistrohen temperatura të larta, për të arritur gjatë vikendit deri 29 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...