Publikohet raporti për lexueshmërinë në shkollat fillore të Prishtinës - Bota Sot
Publikohet raporti për lexueshmërinë në shkollat fillore të Prishtinës

Kosova

Publikohet raporti për lexueshmërinë në shkollat fillore të Prishtinës

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 07:47
Ilustrim

Sot do të publikohet raporti hulumtues “Lexueshmëria në shkollat fillore publike të Prishtinës”.

Raporti sjellë të dhëna mbi nivelin e leximit dhe shprehitë e fëmijëve në raport me librin dhe faktorët ndikues në këtë gjendje.

Përmes këtij publikimi do të kemi një pasqyrë të përgjithshme rreth lexueshmërisë në arsimin paraunversitar, niveli 1, 2 dhe 3, në Komunën e Prishtinës.

Ky projekt i realizuar nga ETEA përkrahet financiarisht nga Komuna e Prishtinës dhe zhvillohet në partneritet me Bibliotekën "Hivzi Sulejmani" dhe Librarinë "Dukagjini" dhe mbahet në këtë të fundit prej orës 10:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...