Komuna e Lipjanit merr vendim për ndalimin e mbrëmjeve të semimaturës - Bota Sot
Komuna e Lipjanit merr vendim për ndalimin e mbrëmjeve të semimaturës

Kosova

Komuna e Lipjanit merr vendim për ndalimin e mbrëmjeve të semimaturës

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 16:47
Foto ilustrim

Komuna e Lipjanit përmes një njoftimi ka treguar që Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti ka marrë vendim që të ndalohet organizimi i mbrëmjeve të semimaturës për klasat e nënta.

Si bazë ligjore për nxjerrjen e këtij vendimi janë marrë dispozitat e Ligjit për Vetëqeverisje Lokale, si dhe Udhëzimi administrativ për aktivitet jashtëshkollore.

Për zbatimin e këtij vendimi do të kujdeset Drejtoria e Arsimit në Lipjan.

Vendimi do të hyjë në fuqi menjëherë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...