Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 07:49
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të jetë në ifluencën e anticiklonit afrikan i cili do të mbajë temperatura shumë të larta në territorin e Kosovës.

Edhe sot do të mbajë mot kryesisht me diell ndërsa pasdite vende-vende do të ketë zhvillim të vranësirave dhe kushte për reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s.

Indeksi UV mbetet i lartë, kështu që situata biometeorologjike mund të shkaktojë probleme te shumica e personave me sëmundje kronike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...