Haradinaj iu del përpara fermerëve nga Ferizaj që protestuan para qeverisë - Bota Sot
Haradinaj iu del përpara fermerëve nga Ferizaj që protestuan para qeverisë

Kosova

Haradinaj iu del përpara fermerëve nga Ferizaj që protestuan para qeverisë

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 12:24
Haradinaj iu del përpara fermerëve nga Ferizaj

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një bashkëbisedim me fermerët e Ferizajt që protestuan sot para Qeverisë për kompensimin e dëmeve natyrore në kulturat e tyre.

Haradinaj u tha atyre se Qeveria në vazhdimësi është munduar t’i shqyrtoj dhe akomodoj kërkesat e fermerëve dhe se edhe kërkesa e tyre do të marr trajtim.

“Shpreha nevojën e krijimit të një sistemi shtetëror për kompensimin e dëmeve, nismë kjo e inicuar vitin e kaluar në ekzekutiv dhe e cila nuk është trajtuar asnjëherë më parë.

Krijimi i një baze ligjore për përkrahjen e fermerëve edhe në këtë drejtim, është nevojë e pashmangshme dhe ne do të angazhohemi për këtë aspekt”, ka deklaruar Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...