Ky do të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme

Kosova

Ky do të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 22:00
Foto ilustrim

Meterologët paralajmërojnë se në vendin tonë do të mbajë edhe nesër mot i nxehtë, pasnesër pritet rënie e lehtë e temperaturave.

Gjatë ditës së nesërme temperatura maksimale do të jetë 31 gradë Celsius, kurse ajo minimale, 15.

Ndërsa të shtunën, temperaturat maksimale do të jenë 26 gradë, kurse ato minimale 11 gradë Celsius.

Parashikimi i detajuar:

28.06.2019 – Nxehtë. Paradite vransira kalimtare, e vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Gjatë ditës kthjellime dhe kryesisht me diell. Erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 6-14m/s. Indeksi UV: 9.

29.06.2019 – Kthjellët dhe me diell. Në mëngjes më freskët. Erë mesatare nga verilindja 5-12m/s. Indeksi UV: 9.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat