Moti edhe sot nxehtë: Ja kur fillojnë të ulen temperaturat - Bota Sot
Moti edhe sot nxehtë: Ja kur fillojnë të ulen temperaturat

Kosova

Moti edhe sot nxehtë: Ja kur fillojnë të ulen temperaturat

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 07:10
Ilustrim

Meterologët paralajmërojnë se në vendin tonë sot do të mbajë mot i nxehtë, nesër pritet rënie e lehtë e temperaturave

Gjatë ditës së sotme temperatura maksimale do të jetë 31 gradë Celsius, kurse ajo minimale, 15.

Ndërsa nesër, temperaturat maksimale do të jenë 26 gradë, kurse ato minimale 11 gradë Celsius.

Parashikimi i detajuar:

28.06.2019 – Nxehtë. Paradite vransira kalimtare, e vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Gjatë ditës kthjellime dhe kryesisht me diell. Erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 6-14m/s. Indeksi UV: 9.

29.06.2019 – Kthjellët dhe me diell. Në mëngjes më freskët. Erë mesatare nga verilindja 5-12m/s. Indeksi UV: 9.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...