Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 07:17
Ilustrim

Moti në fundjavë parashikohet kryesisht me diell dhe me temperatura në rënie të lehtë, ndërsa javën e ardhshme vala e të nxehtit do të prekë edhe vendin tonë.

Për sot parashihet mot i kthjellët dhe me diell.

Minimalet do të luhaten nga 11C deri në 12C, e ato maksimale nga 26C deri në 28C.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-7m/s.

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje mbi vlera normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat