Punëtorët e Llotarisë kërkojnë ligj nëpërmjet protestës - Bota Sot
Punëtorët e Llotarisë kërkojnë ligj nëpërmjet protestës

Kosova

Punëtorët e Llotarisë kërkojnë ligj nëpërmjet protestës

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 11:41
Punëtorët e Llotarisë kërkojnë ligj nëpërmjet protestës

Punëtorët e Llotarisë së Kosovës kanë protestuar për të dytën herë para Qeverisë së Kosovës, duke kërkuar nga institucionet ta mbajnë premtimin për ligjin për Llotarinë e Kosovës.

Ismet Uka, anëtar i sindikatës së Llotarisë së Kosovës, tha se kanë dal në protestën e dytë me kërkesat e njëjta siç është inicimi i ligjit për Llotarinë e Kosovës , siç është premtuar, pastaj marrja përsipër e Qeverisë të pagave të punëtorëve të Llotarisë, pasi kjo është kompani publike dhe pronarë është qeverisa, pastaj mbulimi i shpenzimeve për qiradhënie.

Punëtorët e Llotarisë kërkuan zgjidhje sa më të shpejt të problemit të tyre, pasi janë në gjendje të rënd ekonomike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...