Vetëm në 24 orët e fundit, në Kosovë ndodhën 42 aksidente dhe u shqiptuan mbi 1 mijë e 300 tiketa - Bota Sot
Vetëm në 24 orët e fundit, në Kosovë ndodhën 42 aksidente dhe u shqiptuan mbi 1 mijë e 300 tiketa

Kosova

Vetëm në 24 orët e fundit, në Kosovë ndodhën 42 aksidente dhe u shqiptuan mbi 1 mijë e 300 tiketa

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 10:18
Vetëm në 24 orët e fundit, në Kosovë ndodhën 42 aksidente dhe u shqiptuan mbi 1 mijë e 300 tiketa

Në 24-orët e fundi në Kosovë kanë ndodhur 42 aksidente trafiku, në 14 prej tyre u lënduan disa persona kurse në 28 aksidentet tjerë raportohet vetëm për dëme materiale.

Policia bën të ditur se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 317 tiketa trafiku, për shoferët të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Po ashtu gjatë ditës së djeshme janë arrestuar edhe 12 persona, 8 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse 2 në vuajtje të dënimit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...