Moti sot në Kosovë, i vranët dhe i freskët

Kosova

Moti sot në Kosovë, i vranët dhe i freskët

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 07:12
Foto ilustrim

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i freskët.

Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ndërsa në vende të kufizuara reshjet do të jenë në formë stuhie dhe me mundësi për reshje breshëri.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë celsius.

Image

Do të fryjë erë herë–herë me vrull nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-12m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat