Gazetarja fyen shoferët nga Skenderaj që vijnë në Prishtinë - Bota Sot
Gazetarja fyen shoferët nga Skenderaj që vijnë në Prishtinë

Kosova

Gazetarja fyen shoferët nga Skenderaj që vijnë në Prishtinë

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 17:17
Foto ilustrim

Prishtina është e vershuar nga veturat, nuk janë të rralla kolonat dhe pritjet deri në dhjetëra minuta.

Në një situate të tillë siç duke ka rastisur edhe gazetarja Erëza Vala e cila ka reaguar përmes një postimi në Facebook.

Sipas saj njëri nga shkaktarët janë edhe vozitësit e regjionit 02 të cilët nuk japin përparësi në komunikacion.

Ajo përmes postimit është shprehur se 2 gjëra janë të pamundura për prishtinasit, njëra që ta fitojnë lotarinë Amerikane ndërsa tjetra që të marrin përparësi në komunikacion nga personat me vetura të regjionit 02.

Ndërkaq gazetarja është kritikuar nga disa komentues për këtë status duke i mbrojtur vozitësit e regjionit 02, ndërsa disa nga ta edhe e kanë përkrahur mendimin e saj.

“Edit per mitrovicalite/sheherlite/lockomanat: nuk jeni vec ju 02. Ket’ numer e ndani edhe me kojshi. “, ka shkruar Vala,duke aluduar tek shoferët nga Skenderaj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat