Vushtrri, qentë endacakë mbysin rreth 80 shpezë - Bota Sot
Vushtrri, qentë endacakë mbysin rreth 80 shpezë

Kosova

Vushtrri, qentë endacakë mbysin rreth 80 shpezë

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 22:07
Pamje nga vendi i ngjarjes

Disa qenë endacakë ia kanë mbytur pulat, qurat dhe zogjtë një banori nga fshati Pantinë e Vushtrrisë.

Ai thotë se nga kafshimi i qenve endacakë rreth 80 shpezë i kanë ngordhur.

Banori që ka dashur të mbesë anonim supozon se dëmi i tyre mund të jetë deri ne 3000 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat