Shtatorja e Adem Jasharit merr formë - Bota Sot
Shtatorja e Adem Jasharit merr formë

Kosova

Shtatorja e Adem Jasharit merr formë

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 15:30
Adem Jashari

Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për të vijuar pastaj në bronz.

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, k shkruar në Facebook se pas finalizimit të shtatoreve të Shaban e Hamzës, edhe shtatorja e komandantit legjendar ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për të vijuar pastaj të trijat në bronz.

“Tri shtatoret, nga nëntori, në Sheshin "Fehmi Lladrovci" në Drenas, përjetësisht do t'i japin vlerë, bukuri dhe mesazh gjeneratave se sa e vlefshme dhe sa e çmueshme është liria. Lavdi e përjetshme Jasharajve legjendar”, ka shkruar ai.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat