Lansohet fushata “10 rregullat e arta të sigurisë rrugore” - Bota Sot
Lansohet fushata “10 rregullat e arta të sigurisë rrugore”

Kosova

Lansohet fushata “10 rregullat e arta të sigurisë rrugore”

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 06:58
Foto ilustrim

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, sot lanson fushatën vetëdijësuese “10 rregullat e arta të sigurisë rrugore”.

Zëvendësministri i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, Idriz Selimaj dhe përfaqësues nga Policia e Kosovës, me qëllim sensibilizimin e pjesëmarrësve në trafik, do të informojnë qytetarët për rëndësinë e rregullave të sigurisë rrugore.

Konferenca mbahet në pikë kufitare në Merdare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...