Haradinaj kujton 21 vjetorin e luftës së Rahovecit - Bota Sot
Haradinaj kujton 21 vjetorin e luftës së Rahovecit

Kosova

Haradinaj kujton 21 vjetorin e luftës së Rahovecit

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 11:25
Foto

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj me anë të një postimi në Facebook ka përkujtuar betejën e e Rahovecit që ka ndodhur para 21 vitesh.

Shteti sipas Haradinajt është ndërtuar mbi sakrificën e dëshmorëve dhe martirëve të lirisë.

Postimi i Haradinajt:

Me përulje dhe nderim, kujtojmë bijtë më të mirë që ka dhënë Rahoveci me rrethinë në Epopenë e Korrikut 1998. Shteti ynë është i ndërtuar mbi sakrificën e tyre dhe të gjithë dëshmorëve e martirëve të lirisë. Lavdi e përjetshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat