Banka Street Charity Invitational ngre 10,000 dollarë për nënat dhe fëmijët në Kosovë - Bota Sot
Banka Street Charity Invitational ngre 10,000 dollarë për nënat dhe fëmijët në Kosovë

Kosova

Banka Street Charity Invitational ngre 10,000 dollarë për nënat dhe fëmijët në Kosovë

Nga: B.S Më: 18 korrik 2019 Në ora: 11:52
Foto

Për të pestin vit radhazi, firma kryesore e investimeve, Banka Street Group, ka organizuar evenimentin vjetor të Charity Invitational në Klubin Burning Tree Country në Greenwich, CT. Të ardhurat e përfituara nga kjo ngjarje vjetore shkuan për bamirësi  për nënat dhe fëmijët që janë në Kosovë.

"Ne jemi mirënjohës që kemi miq dhe partnerë të tillë si Bekim Ahmetaj, The Bank Street dhe DORO Restaurant të cilët me pjesëmarrjen e tyre në turneun e Golfit kanë ngritur në 10,000 dollarë në mbështetje të nënave dhe fëmijëve në Kosovë. Fondet e mbledhura do të mbështesin programet e kujdesit shëndetësor të AMC, të cilat do të rezultojnë në ndihma familjeve dhe për të përmirësuar jetën për nënat dhe fëmijët në Kosovë ", tha Janine Mehmeti, menaxher i fondeve  për Nënat dhe Fëmijët.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat