Sot hapet panairi veror në Deçan - Bota Sot
Sot hapet panairi veror në Deçan

Kosova

Sot hapet panairi veror në Deçan

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 07:14
Ilustrim

Sot dhe nesër në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Diasporës 2019’’ në përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, në Deçan behët hapja e panairit veror në qendër të qytetit të Deçanit.

Panairi do të hapet në ora 16:00 në qendër të kësaj komune, saktësisht te sheshi “Mentor Tolaj”.

Hapjen e panairit do ta bëjë Ramosaj, ku të pranishëm do të jenë edhe kryetari i Komunës së Ulqinit, përfaqësues nga Komunat Plavës dhe Gucisë, zyrtarë institucionalë, deputetë, etj. 

Ky panair tashmë tradicional i cili organizohet në kuadër të aktiviteteve të shumta në shënim të Ditëve të Diasporës, ka për qëllim promovimin e bizneseve vendore, turizmit dhe produkteve tradicionale jo vetëm të Komunës së Deçanit por edhe të komunave të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat