Përurohet pllaka përkujtimore e Lugut të Baranit - Bota Sot
Përurohet pllaka përkujtimore e Lugut të Baranit

Kosova

Përurohet pllaka përkujtimore e Lugut të Baranit

Nga: A.SH Më: 20 korrik 2019 Në ora: 21:31
Foto

Sot, për 21 vjetori e Betimit të Brigadës 131, të Njësiteve Operative të Lugut të Baranit, nga Zona e -III-të Operative e UÇK-së, është përuruar pllaka përkujtimore, ku pjesëmarrës përveç banorëve në këtë ceremoni ishin anëtarët e LDK.

Ndër ta Armend Zemaj në Facebook, ka shkruar se, pllaka përkujtimore nga sot dhe dokumentari i shfaqur i japin vleren e dëshmisë për angazhimin e Lugut të Baranit në çlirimin e Kosovës.

Postimi në Facebook:

Sot, u përkujtua 21 vjetori i Betimit të Brigadës 131, të Njësiteve Operative të Lugut të Baranit, nga Zona e -III-të Operative e UÇK-së.

Protagonistet e gjallë, pjesëtar të njësive operative dëshmuan luften dhe përpjekjet e burrave dhe grave për lirin e vendit.

Pllaka përkujtimore nga sot dhe dokumentari i shfaqur i japin vleren e dëshmisë për angazhimin e Lugut të Baranit në çlirimin e Kosovës.

Lavdi për jetë e mot.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat