Shtetasi i Kubës hyri ilegalisht në Kosovë, dëbohet - Bota Sot
Shtetasi i Kubës hyri ilegalisht në Kosovë, dëbohet

Kosova

Shtetasi i Kubës hyri ilegalisht në Kosovë, dëbohet

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 12:37
Foto

Policia ka arrestuar një mashkull shtetas i Kubës, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Republikën e Kosovës.

Ai është ndaluar në fshati Novosellë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në Gjykatë dhe është marr vendim që të dëbohet.

I dyshuari është dëbuar pasditen e djeshme nga Pikë Kalimi Kufitar Dheu i Bardhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat