Moti i nxehtë, temperaturat 32 gradë - Bota Sot
Moti i nxehtë, temperaturat 32 gradë

Kosova

Moti i nxehtë, temperaturat 32 gradë

Më: 26 korrik 2019 Në ora: 07:45
Ilustrim

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian janë shtrirë edhe mbi rajonin tonë ku po kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Edhe për sot pritet moti i nxehtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Minimalet do të luhaten nga 15 deri në 17 gradë celsius, e maksimalet nga 28 deri në 32 gradë celsius.

Do të fryj erë e lehtë verilindja 2-4m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...