Gushti vjen me mot të nxehtë, ja temperaturat për sot - Bota Sot
Gushti vjen me mot të nxehtë, ja temperaturat për sot

Kosova

Gushti vjen me mot të nxehtë, ja temperaturat për sot

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 07:37
Ilustrim

Ditët e para të muajit gusht do të mbizotërojë mot i nxehtë dhe kryesisht me diell, ndërsa në fundjavë pritet rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje lokale shiu.

Për ditën e sotme është paralajmëruar mot i nxehtë dhe kryesisht me ditell. Pasdite priten zhvillime të vranësirave lokale, e rreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu.

Temperatura minimale pritet të shënojnë 16 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet do të arrijnë deri në 30 gradë celsius

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare krahu veriore 2-7m/s.

Shtypja atmosferike gradualisht do të zbres nën vlera normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...