Çka do të ndodhë sot në Kosovë? - Bota Sot
Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Kosova

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 07:09
Ilustrim

Njarjet më të rëndësishme të ditës

Mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së, gjenerata 1/2019.  Merr pjesë presidenti Hashim Thaçi. (Kazerma “Adem Jashari”, Prishtinë

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, do të vizitojë komunën e Lipjanit:
Agjenda:
11:00 – Vizitë punimeve në lumin Sitnica në fshatin Rufc
11:20 – Fillimi i punimeve për rregullimin e shtratit të lumit në fshatin Magurë
11:40 – Fillimi i rregullimit të shtratit të lumit në Janjevë
12:00 – Fillimi i pastrimit të shtratit të lumit Sllovi – Lipjan
12:20 – Konferencë për medie
12:40 – Vizitë në Shpellën e Gadimes (Fshati Gadime, Lipjan)

12:00Hapja e festivalit “Play Fest” edicioni i parë. (Parku i Lirisë, Ferizaj)

15:30Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, pret në takim një delegacion nga Komuna e Bingenit të Gjermanisë, në krye me kryetarin Thomas Feser. (Shtëpia e Bardhë, Prizren) 

19:30Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, takon të rinjtë e Ferizajt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...