Kolë Berisha nderohet me çmimin “Ora e Presidentit” - Bota Sot
Kolë Berisha nderohet me çmimin “Ora e Presidentit”

Kosova

Kolë Berisha nderohet me çmimin “Ora e Presidentit”

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 21:40
Kolë Berisha nderohet me çmimin "Ora e Presidentit"

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në dhurimin e çmimit “Ora e Presidentit”, që nëndega e LDK-së NRË në Gjermani e ndan për personalitete të veçanta.

“Sivjet ky çmim iu nda Kolë Berishës, ish nënkryetar i LDK-së dhe kryetar i Kuvendit të Kosovës, një figurë e veçantë e LDK-së që ka vendosur standarde të larta sa i përket dedikimit për shtetin e Kosovës dhe lojalitetit ndaj LDK-së dhe politikës së saj shtetformuese”.

Postimi i Hotit:

Z.Kolë Berisha nderohet me çmimin "Ora e Presidentit"

Sot isha i nderuar që mora pjesë në dhurimin e çmimit "Ora e Presidentit", që Nëndega e LDK-së NRW në Gjermani e ndan për personalitete të veçanta.

Sivjet ky çmim iu nda z.Kolë Berisha, ish Nënkryetar i LDK-së dhe Kryetar i Kuvendit të Kosovës, një figurë e veçantë e LDK-së që ka vendosur standarde të larta sa i përket dedikimit për shtetin e Kosoves dhe lojalitetit ndaj LDK-së dhe politikës së saj shtetformuese.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...