Limaj uron Bajramin, kujton të rënët për lirinë e Kosovës - Bota Sot
Limaj uron Bajramin, kujton të rënët për lirinë e Kosovës

Kosova

Limaj uron Bajramin, kujton të rënët për lirinë e Kosovës

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 20:18
Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri në largim dhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj i ka uruar të gjithë besimtarët me rastin e Festës së Kurban Bajramit.

Urimi i Limajt:

Në vigjilje të Festës së Kurban Bajramit, të gjithë besimtarëve të besimit mysliman, në emrin tim dhe të Nismës Socialdemokrate ua uroj festën e Kurban Bajramit. Në këtë festë, e cila simbolizon sakrificën, solidaritetin dhe mirësinë, uroj që në familjet tuaja të mbretërojë paqja, harmonia dhe uniteti. Në këtë ditë të sakrificës, kujtojmë gjithë ata burra e gra, djem dhe vajza që dhanë jetën për lirinë e Kosovës.

Me fat Kurban Bajrami!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...