Thaçi uron Bajramin: Në ditë festash dalin në pah vlerat e shoqërisë tonë - Bota Sot
Thaçi uron Bajramin: Në ditë festash dalin në pah vlerat e shoqërisë tonë

Kosova

Thaçi uron Bajramin: Në ditë festash dalin në pah vlerat e shoqërisë tonë

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 20:55
Hashim Thaçi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi u ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit.

Përmes një postimi në Facebook, Thaçi ka shkruajtur se kjo festë na e kujton sakrificën që bëjmë për vetën dhe të tjerët.

Ai thotë se në këto ditë festa dalin në pah edhe vlerat e shoqërisë tonë.

Ky është postimi i plotë i tij në Facebook:

Në prag të festës së Kurban-Bajramit, besimtarëve të fesë islame u uroj të gjithë të mirat. Kjo festë na kujton sakrificën që bëjmë për veten dhe të tjerët, për besimin në jetë më të mirë, na kujton nevojën për të qenë solidarë me njëri tjetrin, të kujdesemi për çdo pjesëtar të shoqërisë, të dhurojmë dashuri e mirësi për të gjithë. Në këto ditë festash edhe më shumë dalin në dritë vlerat e shoqërisë sonë: toleranca, bashkëjetesa dhe respekti i ndërsjellë, pavarësisht përkatësisë etnike dhe fetare. Urime Festa e Kurban Bajramit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...