Mrijaj uron Kurban Bajramin - Bota Sot
Mrijaj uron Kurban Bajramin

Kosova

Mrijaj uron Kurban Bajramin

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 20:58
Lekë Mrijaj

Përzemërsisht i përgëzoj-uroj të gjithë shqiptarët e besimit islam dhe njerëzit tjerë (të këtij komuniteti...) pra njerëzit vullnetmirë në trojet tona etnike shqiptare, mergatë e botë, me urimin më të mirë nga zemra me rastin e festës së "Kurban Bajramit" duke ju dëshiruar paqe, shëndet dhe mirësi në familje...

Njëkohësisht me një apel timin personal i ftoj të gjithë vëllezërit e mi shqiptar kastriotian për më shumë dashuri, humanizëm, bashkim me njëri-tjetrin (pa dallim krahine, feje, partie e gjinie...) në mënyrë që ta dëshmojmë vetën se jemi një krijesë e hyjit dhe shqiptar e njerëz të vullnetit të mirë mbi dhe...

Pra të e jetësojmë dhe t'i trashëgojmë ndër breza, virtytet tona të shëndosha, familjare, kombëtare, fetare e njerëzore, sepse u'a kemi borgj pasardhësve tanë....

Gëzuar "Kurban Bajrami". U gëzofshim të gjithë së bashku në jetë me vepra të mira!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...