KEDS-i lë qytetarët pa rrymë për Bajram - Bota Sot
KEDS-i lë qytetarët pa rrymë për Bajram

Kosova

KEDS-i lë qytetarët pa rrymë për Bajram

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Qytetarë nga pjesë të ndryshme të Kosovës kanë shprehur indinjatën, për mungesën e energjisë elektrikë pikërisht në festën e Kurban Bajramit.

Media kupton se fshatërat e Podujevës, Llapashticë dhe Gllamnik nuk kanë rrymë që 6 orë.

E njejtë është situata edhe në Komunën e Dragashit, ku shumë shtëpi janë në terr që disa orë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...