Sot mot i freskët dhe me vranësira - Bota Sot
Sot mot i freskët dhe me vranësira

Kosova

Sot mot i freskët dhe me vranësira

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 08:00
Ilustrim

Vala e të nxehtit që përfshiu vendin tonë gjatë javës që lamë pas dhe në fillim të kësaj jave, tashmë ka kaluar.

Që nga dita e djeshme në vendin tonë ka pasur ulje të temperaturave.

Temperaturat do të vazhdojnë të pësojnë ulje të mëtutjeshme sepse pas frontit do të vijojë depërtimi i masave ajrore të freskëta nga veriu.

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot më i freskët ku vende-vende do të ketë edhe riga lokale shiu.

Temperaturat do të sillen nga 14 gradë celsius deri në 24 gradë sa do të arrijë maksimalja e ditës.

Mot i ngjashëm pritet të mbajë edhe nesër, ndërkaq gjatë vikendit pritet të ketë sërish ngritje të temperaturave ku maksimalja e pritet të arrijë 31 gradë celsius. 

Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...